Filtruj według

Meble
więcej... mniej
Cena
89 313
Producenci
Czas oczekiwania
10 dni 48 dni
Filter
Półki do salonu ⇒ Na ścianę • Nowoczesne • Wiszące • Narożne

Półki do salonu

Podkategorie

Półki do salonu - bo diabeł tkwi w szczegółach

Efektywne zagospodarowanie ścian w salonie ma także niebagatelny i nieodzowny wpływ na jego całościowy odbiór, mimo że zabieg ten jest często traktowany jako aspekt drugorzędnego znaczenia. Wszystkie aktualne katalogi wnętrzarskie zawierają natomiast bogactwo różnorodnych i zaskakujących inspiracji w tym względzie oraz pokazują, jak z pozoru mało znaczące zabiegi mogą odmienić kreację całego wnętrza. Jeśli komuś zależy na nowoczesnym i niebanalnym wystroju osobistego salonu, zaleca się poświęcenie nieco większej uwagi także względem stylowego projektu ścian. Poniżej przedstawiamy kilka inspiracji dotyczących ciekawych aranżacji z wykorzystaniem eleganckich półek salonowych.

Półki ścienne do salonu - inspiracje aranżacyjne

Na samo słowo półka większości z nas w głowie pojawia się obraz standardowej deski lub obrobionego kawałka drewna. Zarówno branża wnętrzarska, jak i meblowa mają aktualnie do zaoferowania znacznie więcej w tym aspekcie. Nasz sklep internetowy Jumeble także udowadnia, że za tym rodzajem wyposażenia meblowego kryje się efektywny sposób swoistego rodzaju podkręcenia aranżacji wnętrzarskiej oraz jedna z metod na wyrażenie niebagatelnego gustu i zmysłu projektowego.

Półki do salonu

Półki ścienne ponownie wracają do łask, ale w nowej, nowoczesnej odsłonie. Ich zastosowanie i aranżacja różni się nieco względem tych wieszanych na ścianę w latach 70. lub 80. Dzisiejsi kreatorzy wnętrz nie obawiają się natomiast nowych i niekonwencjonalnych rozwiązań i często stosują niestandardowe konfiguracje ułożenia półek na ścianie, wykorzystując przy tym także półki narożne. Półki do salonu używane są niekiedy ponadto do strefowego oświetlania wnętrza, optycznie je powiększając.

Nowoczesne półki wiszące do salonu na ścianę

Ofertę w zakresie półek naszego sklepu internetowego można podzielić na dwie grupy. Do jednej z nich zaliczają się pozycje, które odzwierciedlają i najlepiej uzupełniają aranżacje w stylu retro, minimalistycznym, rustykalnym, skandynawskim lub prowansalskim. Ich konstrukcje złożone są bowiem z części o standardowym, naturalnie drewnianym kolorze oraz z części oscylujących w barwach jasnych. Druga grupa półek poprzez swój styl wykonania pasuje bardziej do wnętrz o charakterze industrialnym, loftowym, fabrycznym, ale także rustykalnym. Niektóre modele grupy tej półek zawierają bowiem niekiedy elementy metalowe lub imitujące metal. Niektóre z nich są po prostu ciemne i cecha ta może działać z projektem wnętrza na zasadzie kontrastu lub pasować do aranżacji o zbliżonej tonacji kolorystycznej.

Półki ścienne do salonu - z czym można je zestawić?

Sposobów na ciekawe zajęcie i dekorację półek ściennych jest wiele - my postaramy się natomiast skupić na tych najbardziej popularnych. jednym z najmodniejszych patentów gospodarowania nie tylko półek, ale całych wnętrz salonowych jest wykorzystywanie motywu biofilnego. Tendencji wzrostowej w zakresie obecności roślin zielonych zarówno w polskich, jak i zagranicznych wnętrzach nie da się zaprzeczyć. Półka wydaje się być natomiast wprost stworzona dla prezencji tego rodzaju elementu aranżacyjnego, który jest czymś więcej niż czystą dekoracją. Do pozostałych często spotykanych komponentów lokowanych na półkach należą:

  • minimalistyczne grafiki lub obrazki zaprezentowane na białym tle oraz oprawione subtelną ramką,

  • druciane konstrukcje stanowiące przykładową oprawę dla świeczek, lamp lub żarówek,

  • kolekcje przedmiotów o sentymentalnej wartości,

  • rzeczy ułożone w parach, w sposób bliźniaczy,

  • niezwykle modne w ostatnich latach trawy pampasowe,

  • dzbanki i elementy zdobione efektywną ceramiką.

Półki do salonu - jak je zagospodarować?

Do tej pory opowiedzieliśmy jak w sposób atrakcyjny wykorzystywać potencjał drzemiący w wyposażeniu meblowym, jakim jest półka. Poniżej z przyjemnością przedstawimy także nasze osobiste refleksje i porady dotyczące tego, jak w sposób efektywny można utrzymywać na nich porządek. Jest to bowiem niedoceniany aspekt, który także ma nieodzowny wpływ na ich ostateczną prezencję.

  1. Wszystkie mniejsze elementy, które przeznaczone są do przechowania na półce, warto zebrać w jednym miejscu zbiorczym. Takim miejscem może być ozdobna szkatułka, pudełko lub skrzyneczka.
  2. Jeśli na półce będą miały pojawić się książki, to dobrze by były ułożone kolorystycznie. Po pierwsze jest to zabieg charakteryzujący się naturalnym efektem estetycznym, po drugie coraz częściej spotykany jest w efektywnych rodzajach aranżacji wnętrz. Co więcej, część z nich można ulokować poziomo, część pionowo.
  3. Nie dopuść do momentu, w którym regał wiszący stanie się wizualnie przeładowany. Najlepiej będzie prezentować się na nich zestawienie zróżnicowanych elementów np. książki ułożone poziomo, większa ramka z efektywnym zdjęciem i roślina zielona - wówczas nic ponadto. Dla przykładu półka stworzona z dwóch płaszczyzn doskonale nadaje się do tego typu kreacji. Na jej dolnej płaszczyźnie mogą znaleźć się książki, na górnej pozostałe elementy.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć