Jak urządzić długi i wąski przedpokój w bloku?

- Kategorie : Aktualności

Wąski przedpokój

Mimo że pod względem aranżacyjnym do każdego typu pomieszczenia warto podchodzić z rozwagą i namysłem, to można wyszczególnić kilka przypadków, w których obranie szczególnej strategii w tym kontekście okaże się kluczowe. Należy do nich między innymi wąski i długi przedpokój w bloku. Jego wymagająca i trudna z perspektywy zachowania ergonomii budowa nie ułatwia efektywnego zagospodarowania przestrzeni, jednak istnieje kilka wskazówek, które z pewnością mogą ułatwić to zadanie. Z przyjemnością zaprezentujemy je poniżej.

Jak urządzić wąski przedpokój w bloku?

Efekt pięknej aranżacji mieszkania może zostać osiągnięty tylko w przypadku kompleksowego podejścia do tego tematu. Oznacza to, że efektywna aranżacja wnętrza powinna być tak samo istotna zarówno w przypadku salonu, kuchni czy łazienki, jak i przedpokoju. Fakt, że wygląd przedpokoju decyduje o pierwszym wrażeniu mieszkania wywartym na przybyłym gościu, dodatkowo potęguje wagę i wartość jego przemyślanej aranżacji. Co zrobić, jeśli wydzielona część przestrzeni mieszkania jest wąska i długa, a ponadto cechuje ją ograniczony dostęp światła dziennego?

Jak urządzić przedpokój w bloku - wskazówki

  • Umeblowanie z frontami lustrzanymi - wąski przedpokój w mieszkaniu wymaga wyjątkowo przemyślanej decyzji względem wyboru właściwego umeblowania. Ograniczenia przestrzenne sugerują ponadto oszczędność względem mebli, szczególnie w kontekście gabarytowym. Wyjątek od tej reguły może stanowić szafa z lustrami komandor. Funkcją luster w tym przypadku jest odbijanie przestrzeni i jej optyczne powiększenie. Najlepiej jeśli tego typu mebel znajdzie się na krótszej ścianie pomieszczenia. Dodatkowe zwężenie już wąskiej przestrzeni może przynieść bowiem katastrofalne skutki w kontekście jej użytkowania. Warto ponadto zauważyć, że obecność takiego lustra niesie także inne korzyści użytkowe. Możliwość widzenia siebie w ujęciu całościowym przed wyjściem do pracy będzie cechą, którą pokocha większość kobiet i nie tylko.

Przedpokój Brugia BUGD01

Przedpokój Brugia jest zestawem meblowym, który świetnie odpowiada na uwarunkowania wąskiego i ciemnego pokoju. Po pierwsze nie składa się z przytłaczającej ilości elementów meblowych. Nie zajmie więc zbyt dużo miejsca, ale zrealizuje swoją docelową funkcjonalność. W obecnych szafkach Przedpokoju Brugia będą mogły się znaleźć buty używane w bieżącym sezonie, a także obuwie domowe. Dodatkową korzyścią tego zestawu jest jego jasny kolor, który rozjaśni nieco wąski przedpokój, a nie dodatkowo obciąży.

meble do przedpokoju brugia

    • Lustra na ścianie - założeniem ulokowania luster na ścianie jest podobne względem wyżej wymienionego umeblowania z frontami lustrzanymi. One również odbiją przestrzeń przedpokoju, dodając mu przestronności. Lustra cechuje natomiast także funkcja dekoracyjna. Ich obecność na ścianie w efektownej ramie może stanowić akcent całego pomieszczenia, które odwróci uwagę od negatywnych cech architektonicznych. W zależności od preferencji można postawić na duże lustro poziome, takie jak Gloss 10 dąb Riviera lub na lustro pionowe Gloss 09 dąb Riviera.

lustro riviera

  • Oświetlenie - dobre oświetlenie jest lekiem na całe zło. Tak jest też w przypadku wąskiego i długiego przedpokoju w bloku. Zadaniem oświetlenia strefowego jest również optyczne powiększenie pomieszczenia i nadanie mu nieco bardziej przestronnego wymiaru. Efekt ten można uzyskać, używając przede wszystkim halogenów lub podświetleń elementów meblowych. Ciekawym, nowoczesnym i niezwykle gustownym rozwiązaniem w tym przypadku może być także dodatkowe oświetlenie obrazków lub zdjęć naściennych. Zazwyczaj występuje ono w postaci niewielkiej żarówki, które designem przypomina prywatną galerię sztuki.

  • Jasne barwy ścian - wybieranie jasnych barw do małych pomieszczeń jest odwieczną zasadą, którą nawet osoby nieinteresujące się bezpośrednio aranżacjami wnętrzowymi. Oczywiście zgadzamy się z tą żelazną zasadą, jednak doskonale zdajemy sobie sprawę, że ta kwestia nie zawsze współgra z osobistymi założeniami i upodobaniami. Warto w tym przypadku znaleźć kompromis i postawić na złoty środek zarówno względem kolorystyki ścian, jak i umeblowania.

  • Minimalizm - szeroko pojęty minimalizm sprawdza się przede wszystkim pod względem obecnie panujących trendów. Nowoczesne i minimalistyczne rozwiązania są bowiem zawsze udanym przepisem na sukces w kontekście planowania eleganckich i gustownych wnętrz. Jego zastosowanie w przypadku długich i wąskich przedpokojów niesie ze sobą podwójną korzyść.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak optycznie powiększyć wnętrze, przeczytaj podlinkowany artykuł.

Meble do małego przedpokoju w bloku

Dobór mebli jest zależny od faktycznych warunków pomieszczenia i osobistych potrzeb jego mieszkańców. Bez znajomości konkretnych wymiarów docelowe polecenie właściwych mebli może nie być takie proste. Jeśli jednak przedpokój pełni funkcję tylko przedsionka, stanowiącego drogę do pozostałych części mieszkania zaleca się zakup jak najmniejszej ilości mebli. W tym przypadku wystarczyć może jedynie szafka na buty i lustro. Jeśli właścicielom mieszkania zależy natomiast na dodatkowym miejscu do przechowywania, mogą oni wówczas rozważyć szafki podsufitowe. Dzięki nim znacznie łatwiej zachować przestronność wnętrza.

Urządzenie prostokątnego przedpokoju

Właściwe urządzenie niewielkiego przedpokoju może uczynić go niezwykle urokliwym, a jego powierzchownie ocenianą wadę obrócić w atut. Na aranżacje wnętrz warto bowiem spoglądać w nieco szerszej perspektywie. Jest to nie tylko konieczność, której zadaniem jest umożliwienie życia w schludnym mieszkaniu. Planowanie osobistej przestrzeni jest także formą ekspresji i wyrażania siebie. Sklep JuMeble pragnie zarażać klientów tą wizją i ukazywać w niej wszystko to, co najlepsze.

Jumeble - wybierz najlepsze propozycje!

Jumeble jest sklepem internetowym, który z klientami pragnie budować relacje długofalowe, dlatego do każdego z nich podchodzi indywidualnie. Oznacza to także, że nasz punkt obsługi klienta jest zawsze gotowy na odpowiedzenie na wszelkie nurtujące pytania zarówno względem samych produktów, jak i sposobu ich dostarczenia. Z naszymi klientami pragniemy dzielić się także doświadczeniem i wiedzą, by wspomóc realizacje i urzeczywistnienie wizji aranżacyjnych marzeń. Zadzwoń do nas i dowiedz się, co możemy dla Ciebie zrobić.

Zobacz nasze meble!

FAQ:

1. Jakie meble wybrać do wąskiego przedpokoju?

Wszystko zależy od potrzeb i docelowych wymiarów przedpokoju. Jeśli przedpokój nie musi mieć dodatkowych funkcji, takich jak przechowywanie lub powierzchniowo nie daje takiej możliwości, warto postawić na minimalizm i zakupić szafkę na buty i wieszak. W takim wypadku można natomiast uatrakcyjnić wnętrza zdjęciami naściennymi i obrazami.

2. Jakie są trzy podstawowe zasady właściwego urządzania długiego i wąskiego przedpokoju?

Obecność luster Oświetlenie strefowe Minimalizm umeblowania

3. Jaki wieszak wybrać do wąskiego przedpokoju?

Aby dodatkowo nie zwężać wąskiego przedpokoju lub zajmować jego powierzchni warto postawić na wieszak naścienny. Dobrym przykładem funkcjonalnego i uniwersalnego wieszaka jest Hyga 07 Wieszak sklepu JuMeble.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć