Jak urządzić kawalerkę?

- Kategorie : Aktualności

Jak prawidłowo urządzić kawalerkę

Istnieje niezliczona ilość sposobów urządzenia osobistej kawalerki. Sukces w tym zakresie określa natomiast osiągnięcie jej pełni funkcjonalności i wysokich walorów wizualnych. Mimo że są to, co uważamy za piękne lub funkcjonalne jest kwestią względną, z przyjemnością przedstawimy kilka przydatnych wskazówek dotyczących urządzania mieszkania o niewielkiej przestrzeni.

Jak urządzić kawalerkę?

Jak urządzić kawalerkę - z pewnością wiele osób zadaje sobie to pytanie, mając w głowie jej pierwotne wyobrażenie. Warto je wziąć pod uwagę, ponieważ odzwierciedla ono prawdziwe preferencje względem ulubionego typu przestrzeni. Przed ostateczną decyzją względem wyboru stylu aranżacyjnego swojej kawalerki zaleca się jednak poszerzenie swojej perspektywy i poznanie wszystkich możliwości, jakie oferuje branża. Może być tak, że dzięki temu poznasz multum nowych rozwiązań, które okażą się dla Ciebie strzałem w dziesiątkę.

Jak wybrać styl aranżacji kawalerki?

Jeśli zależy Ci na kawalerce z charakterem, na samym początku warto określić jej motyw przewodni. Z pewnością już wiesz, jakiego typu aranżacje podobają Ci się najbardziej. Być może preferujesz wnętrza w stylu loftowym lub industrialnym, a być może te o znacznie cieplejszym klimacie. Nie mniej jednak kwestia stylu dominującego w przestrzeni powinna stanowić punkt wyjściowy dla kolejnych etapów kreacji kawalerki. Jedną z praktycznych wskazówek w tym zakresie jest także postawienie na zachowanie proporcji aranżacyjnych. Odnosi się ona do uzupełnienia wybranego stylu aranżacyjnego dwoma pozostałymi. Oczywiście nie jest to konieczny zabieg jeśli wiesz, że Twoim marzeniem jest kawalerka o typowo rustykalnym klimacie. Może pomóc on jednak w zachowaniu wysokiego poziomu estetyki wnętrza.

Jak wybrać meble do kawalerki?

Wybierając meble do kawalerki, warto kierować się faktem, że jest to małe mieszkanie, w którym liczy się zachowanie oszczędności miejsca. Istotny jest więc wybór wyjątkowo funkcjonalnych elementów wyposażenia meblowego, a także innych urządzeń końcowych. Praktyczność mebli objawia się poprzez ich efektywną pojemność, dużą liczbę szuflad i przegród oraz multizadaniowość. Można powiedzieć, że wielofunkcyjne meble w swojej konstrukcji zawierają kilka sprzętów jednocześnie i są wyjątkowo pożądane w kontekście kreacji kawalerki. Niebagatelnie ważną cechą mebli znajdujących się w niewielkich mieszkaniach jest także możliwość ich składania bądź rozkładania w preferowanych przez użytkownika momentach.

Jak wybrać miejsca do spania w kawalerce?

W kwestii wyboru wyposażenia meblowego kawalerki kluczowy jest właściwy dobór praktycznego miejsca spoczynku. Do pożądanych cech kanapy lub narożnika znajdujących się na niewielkiej przestrzeni należy oczywiście możliwość ich składania oraz niewielkie gabaryty. Istotne jest także, by były to modele „lekkie” i by nie cechowała ich zbytnia masywność.

Komoda Quant

Jeśli uwarunkowania architektoniczne Twojego mieszkania umożliwiają montaż antresoli, to zdecydowanie warto ją rozważyć w kontekście urządzenia miejsca do spania. Jest to niezwykle urokliwy sposób na aranżację kawalerki, choć nie w każdym przypadku jest on praktyczny.

Jak urządzić małą kawalerkę?

Kreacja kawalerki na niewielkiej przestrzeni wymaga uwzględnienia jej przestrzennych uwarunkowań w sposób priorytetowy. Kluczowe w tym przypadku okażą się techniki, które w sposób optyczny powiększą powierzchnię zarówno kawalerki, jak i każdego innego małego mieszkania. Należą do nich między innymi:

  • Montaż dużej liczby luster - lustra odbijają przestrzeń, w związku z czym zwiększają jej przestronność. W tym zadaniu najlepiej sprawdzą się lustra naścienne lub zamontowane w szafie.
  • Zastosowanie oświetlenia strefowego - niezwykle popularna metoda, która nie tylko optycznie powiększa powierzchnię kawalerki lub innego mniejszego pomieszczenia, ale także stwarza w nich osobliwy klimat. Do tego celu wykorzystane mogą zostać lampy stojące lub halogenowe. Warto jednak dobrze przemyśleć dobór poszczególnych akcesoriów tego typu. Detale stanowią bowiem akcent całej aranżacji i decydują o jej ostatecznym odbiorze.
  • Wybór funkcjonalnego wyposażenia meblowego - funkcjonalność w tym przypadku odnosi się przede wszystkim do ergonomii przechowywania. Standardową szafę warto zastąpić wysoką szafą w stylu komandor z lustrami, a tradycyjne łóżko, sofą rozkładaną lub łóżkiem zawierającym dodatkową ilość szuflad.
  • Podzielenie pomieszczenia na poszczególne strefy - kawalerka ma to do siebie, że jedna przestrzeń musi pełnić kilka funkcji jednocześnie. Istnieją natomiast metody, które z zachowaniem ergonomii miejsca i wysokiego poziomu estetyki mogą temu zaradzić. W tym celu wykorzystuje się niekiedy efektowny regał na książki, który może wydzielić miejsce pracy i ograniczyć bodźce docierające z pozostałej części mieszkania.

Jeżeli chodzi o małe pomieszczenia, zachęcamy również do przeczytania naszego poradnika: Jak optycznie powiększyć wnętrze?

Jak urządzić kawalerkę w stylu industrialnym?

Industrializm w aranżacjach wnętrz zyskuje na coraz większej popularności. Cechuje się on prezencją o nowoczesnym charakterze przy wykorzystaniu materiałów tradycyjnych. Kreacja industrialnego salonu nie jest trudna do osiągnięcia. Najlepiej natomiast jeśli ściany pozostaną wykończone betonem, tynkiem bądź cegłą, a podłoga zostanie wyłożona tradycyjną deską. Dobór mebli industrialnych będzie prosty ze względu na ich dużą różnorodność, jaką oferuje branża. Warto pamiętać, że o ostatecznym wyrazie pomieszczenia w stylu industrialnym w dużej mierze decydują także detale. Charakterystyczną dekoracją tego typu wnętrza są żarówki i odkryte kable oraz metalowe dodatki. Zachęcamy na zwrócenie szczególnej uwagi na meble z kolekcji HUD, które doskonale uzupełnią salon w industrialnej odsłonie.

Komoda Quant

Aranżacja kawalerki z aneksem kuchennym

Właściciele mieszkań od aranżacji swoich prywatnych przestrzeni wymagają coraz więcej. Jest to zdecydowanie pozytywna tendencja nakłaniająca do ciągłego poszukiwania lepszych i bardziej efektownych rozwiązań. W ich zakres wchodzą nieoczywiste i kontrastowe zestawienia kolorystyczne lub multifunkcjonalne meble. Dobrym tego przykładem takiego mebla jest mini bar kawalerki z aneksem kuchennym, który może stanowić praktyczne miejsce przygotowywania posiłków, spożywania ich lub przyjmowania gości.

Zobacz nasze meble!

FAQ - najczęściej zadawane pytania

1. Jak urządzić kawalerkę?

Wybierz motyw przewodni w kontekście stylu aranżacyjnego. Łatwiej będzie Ci zachować jej estetyczną spójność. Zadbaj o ergonomię przestrzenną kawalerki, decydując się na rozwiązania optycznie ją powiększające i niezajmujące wiele miejsca. Postaraj się, by kawalerka oddawała Twoje faktyczne upodobania i odzwierciadlała Twój charakter.

2. Jak urządzić małą kawalerkę?

Urządzenie małej kawalerki wymaga oszczędności w doborze poszczególnych elementów wnętrza i zachowania ergonomii przechowywania. W tym przypadku zastosować można także techniki optycznie powiększające przestrzeń.

3. Czego unikać w aranżacji kawalerki?

Zagracenia mieszkania zbyt dużą ilością mebli lub dodatków. Ciemnych kolorów na ścianach. Zbyt masywnych mebli. Braku zastosowania technik optycznie powiększających przestrzeń.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć