Jak urządzić nowoczesny pokój młodzieżowy?

- Kategorie : Aktualności

Nowoczesny pokój młodzieżowy

Nowoczesne pokoje młodzieżowe należą do jednych z najbardziej indywidualnych pomieszczeń mieszkania. Oznacza to, że ich poszczególne aranżacje mogą się między sobą znacząco różnić ze względu na specyficzne upodobania swoich przyszłych użytkowników. To sprawia, że proces kreacji pokoju dla nastolatka jest tak ekscytujący.

Nowoczesny pokój młodzieżowy - style aranżacyjne

Uwzględniając dzisiejsze rozumienie słowa nowoczesny, po modnym pokoju młodzieżowym możemy spodziewać się swojego rodzaju minimalizmu, prostoty i elegancji. Warto jednak pamiętać, że nowoczesne aranżacje wnętrz mogą mieć także charakter eklektyczny. Cechuje się on obecnością elementów typowych dla aranżacji wnętrz o różnych stylach architektonicznych. Nie ulega natomiast wątpliwości, że każda sypialnia nastolatka powinna zawierać:

  • Łóżko - miejsce do spania w pokoju nastolatka powinno zostać dopasowane do uwarunkowań przestrzennych pomieszczenia. Jeśli pokój charakteryzuje się mniejszą powierzchnią, świetnym rozwiązaniem może stanowić dla niego wypoczynek rozkładany lub pojedynczy. Rozkładana sofa to także świetny sposób na podkreślenie walorów wizualnych wnętrza oraz tworzenie ciekawych zestawień kolorystycznych. Udowadnia to prezencja i projekt Kanapy Loretta, dostępna w asortymencie sklepu Jumeble.

kanapa loretta

  • Biurko - dogodny blat do pracy lub nauki w przypadku nastolatka jest absolutnym must have wyposażenia jego pokoju. Świetnym uzupełnieniem młodzieżowej przestrzeni będzie nowoczesne biurko w stylu industrialnym, do którego należy model MATIS B. Jeśli wnętrza ma charakter bliższy temu skandynawskiemu, może rozważyć natomiast zakup wersji B-151.

biurko matis b

 • Miejsce do realizacji hobby - dla każdego może oznaczać coś innego. Może być nim osobista biblioteczka z dogodnym miejscem do czytania, wybrany kąt do uprawiania jogi lub półki i regały przeznaczone do przechowywania roślin doniczkowych.

Jak urządzić pokój młodzieżowy dla dziewczyny?

Wyobrażenie dotyczące nowoczesnego pokoju dla nastolatki najczęściej zawiera białe umeblowanie. Ma to związek z obowiązującymi trendami widniejących na łamach aktualnych katalogów wnętrzarskich. Tendencję tę potwierdza zwiększająca się liczba młodych klientów zakupujących białe meble w celu kreacji wymarzonego wnętrza. Mogą mieć one design nawiązujący do stylów prowansalskich, minimalistycznych lub industrialnych. Niewątpliwą zaletą białych mebli jest możliwość ich dogodnego dopasowania do zróżnicowanych komponentów wnętrza. W asortymencie Jumeble znajdą Państwo niezwykle bogatą ofertę białych mebli zarówno do pokoi dziewczęcych, chłopięcych, jak i salonowych.

Pokój młodzieżowy - sposób na wyrażenie siebie przez nastolatków

W związku z tym, że założeniem pokoi młodzieżowych jest odzwierciedlenie charakteru jego użytkowników, warto postawić na ich oryginalny wyraz. Nie ulega wątpliwości, że o ostatecznym odbiorze każdego wnętrza decydują detale. Cały pokój może zostać zaprojektowany w relatywnie skromny i prosty sposób. Może natomiast pozostać jedynym w swoim rodzaju dzięki wykorzystaniu taki elementów jak:

 • efektowny żyrandol - dla aranżacji w stylu glamour,

 • stolik kawowy z motywem ściętego pnia - idealny dla pomieszczeń w stylu rustykalnym lub zawierających pokrewne cechy. W tym przypadku świetnie odnalazłyby się także duże rośliny doniczkowe,

 • gramofon - opcja dla wnętrz artystycznych lub eklektycznych,

 • huśtawka bujana - dobre rozwiązanie dla wnętrz młodzieżowych, które cechują się uniwersalnością oraz nowoczesnością.

Nowoczesny pokój dla chłopaka

Najczęściej wybieranym sposobem aranżacji pokoju chłopięcego jest zawarcie w nim sznytu industrialnego. Ten niezwykle gustowny styl aranżacyjny cechują:

 • motywy ceglane,

 • metalowe elementy,

 • minimalizm,

 • duże przestrzenie,

 • szara lub stonowana kolorystyka,

 • elementy imitujące beton.

Świetnie odnajdzie się w nim szafa przesuwna szafa Arti, która doskonale spełni swoje zastosowanie w tym przypadku. Szafa przesuwna takiej wielkości może zredukować potrzebę zakupu dodatkowych szafek lub szuflad. Co więcej, szafa Arti zawiera lustro zamontowane na jednym z jej frontów, którego w pokoju dorastającej nastolatki lub nastolatka nie powinno zabraknąć. Lustro powiększa dodatkowo przestrzeń.

biurko matis b

Jak urządzić nowoczesny pokój młodzieżowy - wskazówki:

 • Zachowaj proporcję kolorystyczną 60:20:10 - jest to uniwersalny sposób na utrzymanie wysokiej estetyki wnętrza. 60% stanowi w tym przypadku kolor przewodni, który powinien być uzupełniony przez kolor drugoplanowy w około 20% pokrycia powierzchni pomieszczenia. Funkcją 10% jest natomiast nadanie wnętrzu akcentu.

 • Przywiąż większą uwagę do dodatków - pokoje dzienne zazwyczaj realizujemy w sposób nieco bardziej uniwersalny. Wobec aranżacji pomieszczeń dla nastolatków zalecamy natomiast obranie przeciwstawnej strategii, do której należą nieco odważniejsze decyzje w tym aspekcie.

 • Zadbaj o funkcjonalność i ergonomię zagospodarowania przestrzeni - pomieszczenia przeznaczone dla nastolatków w mieszkaniach zazwyczaj cechują się pewnego rodzaju ograniczeniem przestrzennym. To może powodować konieczność utrzymania minimalizmu wnętrza oraz w powściągliwości dobierania kolejnych elementów meblowych.

Pokój nastolatka a pokój dziecka

Pokój dziecka nie zawsze łatwo jest przeobrazić w pokój nastolatka. Ten zabieg często wiąże się z koniecznością zakupu nowych mebli oraz zmiany aranżacji i zagospodarowania jego ścian. Co więcej, kreacja nowej odsłony pokoju powinna zostać skonsultowana oraz zaakceptowana przez jego przyszłego użytkownika. Nie mniej jednak remont pokoju dla nastolatka warto rozpocząć od przeprowadzenia generalnych porządków oraz ustalenia wstępnego budżetu całego przedsięwzięcia. Warto pamiętać, że zarówno pokój dziecięcy, jak i młodzieżowy wymaga zazwyczaj zwiększonej ilości szafek, półek, schowków oraz szuflad.

Zobacz nasze meble!

FAQ - najczęściej zadawane pytania

1. Jak urządzić nowoczesny pokój młodzieżowy?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Pokój młodzieżowy powinien natomiast odzwierciedlać charakter jego przyszłego użytkownika i cechować się pewną dozą oryginalności. Utrzymanie jej ogólnej estetyki natomiast wspomoże przestrzeganie zasady zachowania proporcji kolorystycznej 60:20:10.

2. Jak zaoszczędzić miejsce w pokoju młodzieżowym?

Zauważalną tendencją jest fakt, że w blokach mieszkalnych lub domkach jednorodzinnych jedno z mniejszych pomieszczeń przeznaczane na pokój dla nastolatka. To determinuje konieczność przemyślanego zagospodarowania ich przestrzeni. Warto w tym kontekście wybierać meble multifunkcjonalne oraz cechujące się subtelną konstrukcją.

3. Czego nie powinno zabraknąć w pokoju nastolatka?

Wydaje się, że oprócz miejsca wypoczynkowego najważniejszym obiektem w pokoju dziecka bądź nastolatka jest dogodne miejsce pracy. Składa się na niego optymalnie obszerny blat roboczy oraz wygodne krzesło do biurka dla dziecka. Dodatkowych inspiracji w tym kontekście zachęcamy zasięgnąć z niniejszego wpisu.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć