Jak wybrać biurko dla dziecka? Odpowiednie dopasowanie do wzrostu ucznia

- Kategorie : Aktualności

Biurko dla dziecka

Rozwój kręgosłupa w okresie dziecięcym ma najważniejsze znaczenie w prawidłowym procesie budowy zdrowej postawy człowieka. Dbałość o odpowiednią dawkę ruchu dziecka to tylko część obowiązku, który leży po stronie rodzica. Kluczowe wydaje się bowiem zapewnienie mu właściwego miejsca pracy, które w dobie obecnego lockdownu i wzmożonego pobytu w domu nie obciąży dodatkowo kręgosłupa dziecka.

Jak wybrać biurko dla dziecka?

Biurko jest prawdopodobnie najważniejszym elementem umeblowania pokoju dziecka uczęszczającego do szkoły. Co więcej, w czasie panującej pandemii obecność biurka o odpowiedniej wysokości wydaje się być jeszcze ważniejsza. Nie ulega wątpliwości, że do tematu wyboru odpowiedniego miejsca pracy dla dziecka należy podejść z nieco większą dozą powagi i świadomości w zakresie istoty dobrego traktowania jego kręgosłupa. W niniejszym artykule przedstawimy kilka przydatnych wskazówek w kontekście tego, na co warto zwracać uwagę, kupując dziecku biurko.

Jak dobrać biurko do wzrostu dziecka?

Prawdopodobnie nie ma uniwersalnej metody dobierania wysokości biurka do wzrostu dziecka. Przydatna może się okazać natomiast znajomość dwóch ważnych zasad:

  1. Dziecko o wzroście oscylującym w granicach 120-150 cm powinno mieć biurko nie niższe niż 55 cm.

  2. Dziecko o wzroście większym niż 150 cm, powinno być wyposażone w biurko nie niższe niż 160, a nawet 165 cm.

Dzieci podczas pierwszych dziesięciu lat rosną bardzo szybko, co mogłoby powodować konieczność wymiany biurka niemal corocznie. Warto postawić w tym przypadku na regulowane siedzisko, biurko lub blat, którego kąt nachylenia można również kontrolować. Regulacja blatu pomoże zapobiec bólowi karku dziecka.

biurko chicory

Dlaczego wybór odpowiedniego biurka jest tak ważny?

Przyjmuje się, że dziecko spędza przy biurku od kilku do nawet 10 godzin dziennie. Warto zauważyć, że blat roboczy nie stanowi dla niego jedynie miejsca realizacji obowiązków. Stół biurowy to również terytorium rozrywki i realizacji różnych pasji dziecka, także tych związanych z komputerem. Sposób spędzania wolnego czasu przez młodzież znacznie odbiega od tego z poprzednich pokoleń. Jest to naturalna zmiana, na którą nie mamy wpływu. Możemy natomiast zdecydować, czy nasze dziecko będzie miało możliwość siedzenia w dogodny dla kręgosłupa sposób, wybierając odpowiedni rodzaj biurka.

Na co warto zwracać uwagę przy zakupie biurka dla dziecka?

  • Wysokość - niewątpliwie najważniejszym czynnikiem decydującym o słuszności zakupu danego biurka jest jego wysokość. Stwierdzenie, że „zdrowie jest najważniejsze” ma w tym przypadku priorytetowe znaczenie. Dla dziecka w okolicach 1,5 m optymalna wysokość biurka oscyluje w granicach 55-65 cm.

  • Przechowywanie - biurko dziecka nie powinno być pozbawione dużej ilości szafek i szuflad jeśli w pobliżu nie ma obecnych alternatyw pod postacią szafek dostawnych, półek lub organizerów. Warto pamiętać, że dzieci w okresie szkolnictwa mają nawet kilkakrotnie razy więcej artykułów papierniczych niż osoby dorosłe.

  • Wielkość - dobierając odpowiednie biurko warto przygotować wcześniej przeznaczone na nie miejsce. Zazwyczaj bliskość okna i światła dziennego jest w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem. Lepiej upewnić się, czy ta opcja nie będzie miała ograniczeń względem wielkości biurka.

  • Design - przy wyborze mebla nie powinno się sugerować jedynie jego walorami praktycznymi. Warto, by projekt biurka odpowiadał stylem pozostałym elementom wnętrza. Co więcej, jest to także istotne z perspektywy stymulacji wyobraźni i motywacji dzieci do pracy związanej z obowiązkami szkolnymi lub innymi zajęciami kreatywnymi. Pomóc w tym może także instalacja nadstawki, jako miejsca dla samodzielnej aranżacji przez dziecko.

  • Biurko dla dziewczynki - ciekawą alternatywą nadstawki jest jej wersja zawierająca lustro. Jest to świetny motyw, który warto rozważyć, uwzględniając preferencje dziecka.

nadstawka luna

Biurka z regulowaną wysokością

Bardzo dogodną i elastyczną opcją wyboru właściwego biurka może być blat o regulowanej wysokości. Dzieciom zdecydowanie łatwiej jest regulować jednak wysokość krzesła, aniżeli biurka. Potrzeba regulacji wysokości biurka bądź krzesła nie jest związana tylko z aktualnym wzrostem dziecka. Zmian w wysokości tych rodzajów mebli można dokonywać nawet każdego dnia w celu wpłynięcia na zróżnicowany sposób siedzenia dziecka. Modyfikacje pozycji ciała siedzącego przez kilka godzin pomaga odciążyć kręgosłup dziecka. Ciekawym dodatkiem tego zabiegu jest zakup specjalnego podnóżka, który determinuje zmiany w ułożeniu nóg, co zdecydowanie poprawia krążenie i efekt tak zwanych zimnych stóp.

Jak urządzić pokój dziewczęcy z biurkami JuMeble?

Asortyment biurek skomponowany przez zespół Jumeble jest wprost stworzony dla kreowania wnętrz dziewczęcych, ale nie tylko. Różnorodna gama mebli w białej kolorystyce umożliwia kreacji przestrzeni nowoczesnych i funkcjonalnych. Estetyczna kompozycja białego biurka z pozostałymi elementami wnętrza jest bardzo łatwo do osiągnięcia i decyduje się na nią zdecydowana większość naszych klientów. Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia naszego bloga Jumeble, gdzie znajdą Państwo inspiracje względem aranżacji pokojów dziecięcych, ale nie tylko.

biurko białe

JuMeble

Od początku założenia firmy priorytetem JuMeble była budowa długofalowych relacji z klientami. Dlatego naszym celem nie jest sprzedaż ilościowa, lecz jakościowa produktów, której rezultatem będzie nieodzowne zadowolenie naszych klientów. Co więcej, sprzedajemy produkt kompleksowy, na który składa się między innymi najwyższej jakości wyposażenie meblowe, profesjonalne doradztwo, opieka obsługi klienta, a także szybka dostawa. Zachęcamy Państwa do kontaktu z naszym sklepem w celu uzyskania odpowiedzi na wszelkie pytania.

Zapraszamy również do artykułu, w którym opisujemy szczegółowo, jak urządzić pokój dziecięcy!

Zobacz nasze meble!

Pytania i odpowiedzi w pigułce:

1. Jaka jest najlepsza wysokość biurka?

Uniwersalna wysokość biurka odpowiadająca przeciętnemu wzrostowi dzieci wynosi 160 cm. Takie biurko pozwoli na dogodne dopasowanie wysokości krzesła lub podnóżka i zniweluje konieczność częstego zakupu nowego miejsca pracy dla dzieci.

2. Jakiego rodzaju biurka można znaleźć w asortymencie sklepu JuMeble?

Biurka obecne w ofercie sklepu JuMeble są dedykowane nowoczesnym stylom aranżacyjnym. Większość modeli biurek jest dostępnych w kolorach bieli i szarości. Ich konstrukcja jest tradycyjna i przewiduje wbudowaną szafkę z jedną półką, szufladę, a także blat wysuwany. Przy użyciu biurek sklepu JuMeble możliwa jest kreacja zarówno dziewczęcych, jak i chłopięcych wystrojów wnętrz.

3. Jaka jest funkcja podnóżka?

Podnóżek pozwoli na odciążenie nóg podczas wielogodzinnej pracy. Jego obecność ma także nieodzowny wpływ na zdrową stymulację krążenia człowieka.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć