Jaka sofa do małego salonu - poznaj nasze propozycje!

- Kategorie : Aktualności

sofa do małego pokoju

Aranżacja pomieszczeń ograniczonych przestrzennie stanowi niekiedy wyzwanie nawet dla profesjonalnych aranżerów wnętrz. W ich przypadku serce musi pójść na kompromis z rozumem, co pozwoli na kreację salonu nie tylko atrakcyjnego wizualnie, ale także funkcjonalnego.

Jak aranżować mały salon?

Kreowanie swojej wymarzonej przestrzeni wypoczynkowej determinują jej możliwości i uwarunkowania architektoniczne. Nie ulega natomiast wątpliwości, że efektowna aranżacja małych salonów, sypialni czy innych pokojów nie tylko jest możliwa, ale także może przysporzyć wiele satysfakcji. Przydatna w tym kontekście okazuje się znajomość kilku następujących wskazówek:

  • Wybieraj drobne w swojej konstrukcji wyposażenie meblowe.

  • Wytwórz oświetlenie strefowe wnętrza.

  • Postaw na jasną kolorystykę wnętrza.

  • W miarę możliwości zawrzyj obecność luster i powierzchni połyskujących w salonie.

  • Postaw na minimalizm w kontekście dodatków dekoracyjnych.

Czym kierować się podczas planowania niewielkiego salonu?

Podstawową zasadą aranżacji małej sypialni lub jakiegokolwiek innego mniejszego pomieszczenia w domu jest wybór mebli o subtelnej konstrukcji i niewielkich gabarytach. Nawet jeśli preferowany model narożnika, kanapy lub sofy wydaje się być tym wymarzonym, może całkowicie zepsuć efekt określonej kreacji małego wnętrza, jeśli okaże się zbyt duży.

kanapa centros

Mnogość propozycji, jaką oferuje branża wnętrzarska, może stanowić odpowiedź na każdy rodzaj potrzeby aranżacyjnej. Jeśli jesteś na etapie braku wiary w to, że jeden element meblowy może spełniać oczekiwania pod względem funkcjonalności, designu oraz ceny jednocześnie, koniecznie zapoznaj się z asortymentem meblowym sklepu Jumeble.

Jaka sofa do małego salonu?

Branża meblowa oferuje niezwykle szeroki wybór sof i kanap do wnętrz salonowych. Co więcej, jest on na tyle duży, że potrafi przyprawiać o prawdziwy zawrót głowy. Niewygodną sytuacją w tym kontekście jest także moment, kiedy niemożność zdecydowania się na konkretny model wypoczynkowy wydłuża całościowy proces projektowania salonu. W związku z tym przygotowaliśmy kilka wskazówek, które wspomogą szybki i dogodny wybór właściwej sofy do małego salonu.

Jaka kanapa do małego salonu - pytania pomocnicze

1. W jakim stylu aranżacyjnym widzę swój wymarzony salon?

Uzupełnianie i wybieranie pojedynczych elementów kreacji wnętrza zazwyczaj przebiega stopniowo, z czasem nadając jej ostatecznej prezencji. Każdy z nas jest w stanie natomiast wyobrazić sobie wstępny zarys ulubionego projektu salonu jeszcze przed rozpoczęciem jego planowania. W kilku ostatnich sezonach około 70% klientów decyduje się na aranżację swojego pokoju dziennego w jasnej kolorystyce. Dla przykładu kanapa Grants vogue 16. obecna w asortymencie Jumeble może stanowić dla niego natomiast świetny element kontrastujący. Jest to niezwykle stylowa sofa zawierająca w sobie zarówno elementy glamour, jak i te w stylu nowoczesnym. W asortymencie sklepu dostępny jest także narożnik z tego modelu.

kanapa grants tk vogue

2. Czy wypoczynek salonowy będzie jednocześnie spełniał funkcję miejsca do spania i rekreacji jednocześnie?

Często zdarza się tak, że nawet niewielki salon w mieszkaniu może być przeznaczony zarówno do przyjmowania gości, jak i snu w trakcie nocy. Wówczas niezbędny jest wybór wypoczynku z funkcją spania. Najlepiej w tym przypadku sprawdza się model zawierający pojemnik na pościel oraz funkcję rozkładania. W małym salonie świetnie sprawdzi się wobec tego Wersalka Matera. Jego design świetnie odnajdzie się we wszystkich aranżacjach nowoczesnych.

wersalka matera

3. Jakiego typu faktura powinien mieć mój wymarzony wypoczynek?

Niebagatelny wpływ na sam wypoczynek, jak i całą prezencję wnętrza ma nie tylko konstrukcja i budowa mebla, ale także rodzaj jego obicia. W tej kwestii warto zastanowić się, czy najlepsza w tym kontekście będzie faktura szenile, welurowa, żakardowa, a może skórzana. Jeśli masz wątpliwości względem wyboru którejś z nich, napisz do zespołu sklepu Jumeble, a chętnie doradzimy Ci w tym kontekście.

Urządzenie małego salonu - proces wybierania małej sofy

Wbrew pozorom aranżacja niewielkiego pokoju dziennego nie musi być trudnym zadaniem, jeśli w odpowiedni sposób podejdzie się do jego planowania. Dla przykładu, przed wyborem funkcjonalnej i małej sofy do salonu warto określić najpierw jej przyszłe miejsce położenia. Warto bowiem wiedzieć, na jakie wymiary może sobie pozwolić. W mniejszych pomieszczeniach zaleca się lokalizację sofy narożnika lub kanapy pod ścianą. Zaletą jest ponadto ich zwrócenie w stronę okna, jeśli uwarunkowania wnętrza na to pozwalają.

Zobacz nasze meble!

FAQ - najczęściej zadawane pytania

1. Jak wybrać sofę do małego salonu?

Podstawowym wyznacznikiem funkcjonalności mebla w tym przypadku będzie jego relatywnie delikatna i skromna konstrukcja. Tego typu element zapewni ergonomię przechowywania przedmiotów na jego powierzchni oraz nie przytłoczy dodatkowo aranżacji wnętrza. Niewielka konstrukcja nie wyklucza natomiast stylu, jakim może się cechować mała sofa do salonu.

2. Jaki kolor sofy wybrać do małego pokoju?

Kolor kanapy w małym salonie nie ma dużego znaczenia w kontekście zachowania estetyki wnętrza pod warunkiem, że inne jego komponenty będą stanowiły minimum wymogów w tym aspekcie. Jeśli aranżacja wnętrza zostanie utrzymana w jasnych barwach, to sofa w ciemniejszym kolorze nie tylko nie naruszy przestronności salonu, ale będzie stanowiła dla niego formę akcentu i wyrafinowanego charakteru.

3. Gdzie najlepiej ustawić kanapę w małym salonie?

Najlepszym rozwiązaniem w kwestii pokoju dziennego o ograniczonej powierzchni jest ulokowanie kanapy pod ścianą i zwrócenie jej w stronę okna.

4. Czy sofa będzie lepsza od narożnika w małym salonie?

Nie jest to regułą. Branża meblowa oferuje bowiem także wiele modeli narożników o delikatnej konstrukcji, które umożliwiają ergonomiczne wykorzystanie przestrzeni na przykład w narożnych częściach wnętrza. Funkcjonalność narożnika wynika także z braku konieczności zakupu fotela oraz możliwością przyjęcia większej ilości gości.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć