Jakie krzesło do biurka dla dziecka wybrać?

- Kategorie : Aktualności

Krzesło do biurka dziecka

Czas uczęszczania dziecka do szkoły jest niezwykle ważnym momentem jego ogólnego procesu rozwojowego. Kwestia ta tyczy się między innymi aspektów naukowych oraz właściwego rozwoju postawy jego ciała. Niebagatelne znaczenie w tym kontekście ma dobór właściwego krzesła do biurka dziecka.

Jakie krzesło do biurka dziecka?

Podczas zakupu krzesła do biurka priorytetem jest dobranie jego właściwej wysokości do wzrostu dziecka oraz położenia blatu stołu. Celem tego zalecenia jest natomiast nie tylko zapewnienie zdrowego rozwoju kręgosłupa ucznia. Warto pamiętać, że dogodne miejsce pracy wpływa także na poziom koncentracji dziecka i jego wyniki w nauce. Nie ulega wątpliwości ponadto, że wygodna pozycja ciała wzmaga chęć realizacji pasji wymagających pozycji siedzącej.

Jakie krzesło do biurka dla dziecka wybrać - wskazówki:

 • Stopy dziecka powinny móc być swobodnie oparte na podłodze.

 • Blat stołu nie może uciskać ud i utrudniać ich swobodnego poruszania.

 • Krzesło powinno umożliwiać oparcie kręgosłupa na całej jego długości.

 • Oparcie powinno być dopasowane do naturalnych krzywizn kręgosłupa dziecka.

 • Krzesło musi być stabilne. Dzieci mają bowiem tendencje do bujania się, co nie tylko naraża je na urazy fizyczne, ale także na uszkodzenia podłogi.

 • Ważne by krzesło posiadało regulację wysokości siedziska. Zmiana pozycji ciała co jakiś czas pozytywnie wpływa na krążenie krwi w ciele i redukcję pojawiania się zjawiska tzw. zimnych stóp.

 • Krzesło powinno umożliwiać oparcie łokci o powierzchnię blatu biurka z ich zgięciem pod kątem prostym.

Fotele obrotowe

Istnieje zaskakująco wiele cech, które warto brać pod uwagę podczas kupna krzesła do biurka dziecka. Oprócz wyżej wymienionych należy do nich między innymi także funkcja obracania się fotela zwiększająca dogodny zakres ruchu oraz jego wyprofilowane siedzisko. Doskonałym przykładem modelu krzesła zawierającego niniejsze cechy jest różowy fotel obrotowy dostępny w asortymencie sklepu Jumeble. Jego nietuzinkowy design umożliwia ponadto ciekawą kreację wnętrza z jego użyciem, a także tworzenie efektywnych zestawień kolorystycznych. Siedzisko oraz oparcie tego krzesła pokrywa odporna na mechacenie i zaciągnięcia tkanina membranowa.

fotel obrotowy różowy

Według norweskiego designera Petera Opsvika w kontekście właściwej higieny postawy oprócz pewnego podparcia równie ważna jest wolność ruchowa oraz możliwość przyjmowania zróżnicowanych pozycji. To dodatkowo zwiększa zasadność i zaletę wynikającą z zakupu krzesła obrotowego.

Skutki niewłaściwego wyboru krzesła dla biurka ucznia

Nie należy wybierać krzeseł nieprzystosowanych do wagi, wieku oraz wzrostu dziecka, licząc, że po prostu do niego dorośnie. Taka strategia może bowiem przynieść negatywne skutki związane między innymi z wadami postawy, szczególnie że to właśnie pierwsze kilkanaście lat życia dziecka decyduje o tym, jak uformuje się kościec. Do najczęściej spotykanych konsekwencji nieprawidłowego siedzenia dziecka należy:

 • kifoza,

 • skolioza,

 • chroniczny ból pleców,

 • rwa kulszowa.

Dlaczego warto wybrać najlepszej jakości krzesło do biurka dziecka?

W wielu przypadkach zdarza się tak, że dziecko w okresie szkolnym spędza przy biurku znaczącą część dnia. Może to mieć związek z odrabianiem lekcji, przyjmowaniem korepetycji i innych pomocy naukowych, a także podejmowaniem czynności w czasie wolnym. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że długotrwałe przygarbienie ciała dziecka może mieć negatywne skutki nie tylko w kontekście niepoprawnego rozwoju jego kręgosłupa, ale także sposobu oddychania i właściwego dotlenienia organizmu. Co więcej, brak otwartej klatki piersiowej ma wpływ na wydzielanie się hormonów regulujących poziom pewności siebie człowieka, poczucie osobistej sprawczości oraz kontroli nad sytuacją.

Ergonomiczne krzesło do biurka dla dziecka

Ergonomiczność biurek dla dzieci wynika przede wszystkim z licznych możliwości ich regulacji. W tym miejscu na szczególną uwagę zasługuje czerwono-czarne krzesło CAMARO. Jego wyprofilowana konstrukcja i obicie zapewnia komfort pracy przy biurku przez wiele godzin. Obecność miękkich podłokietników i obić sprawia, że jego użytkowanie jest wygodne i przyjemne. Design krzesła Camaro doskonale nadaje się do kreacji pokoi dla chłopców w wieku od 12 lat w górę. Oprócz jego właściwego dopasowania do krzywizn kręgosłupa dziecka cechuje się wysoką jakością. W przypadku wszelkich wątpliwości związanych z poszczególnymi produktami lub niemożnością znalezienie preferowanego artykułu zachęcamy ponadto do kontaktu.

fotel obrotowy camaro

Warto zauważyć, że wzrost dzieci w okresie wczesnoszkolnym jest niezwykle dynamiczny. Oznacza to, że wybór krzesła z możliwością regulacji pozwoli na brak konieczności kupna nowego krzesła o przynajmniej kilka lat dłużej.

Zobacz nasze meble!

FAQ - najczęściej zadawane pytania

1. Jakie krzesło do biurka dla dziecka wybrać?

Istnieje wiele aspektów, które warto wziąć pod uwagę, wybierając najlepsze krzesło do biurka dla swojego dziecka. Nie mniej jednak za kluczowe cechy w tym przypadku można uznać możliwość regulacji wysokości fotela oraz obecność wyprofilowanego siedziska i oparcia.

2. Jak dobrać wysokość krzesła do wzrostu dziecka?

Przeciętny wzrost dziecka idącego do 1 klasy podstawowej wynosi od 110 do 130 cm. W takim przypadku dogodnym dla niego krzesłem będzie model o wysokości około 55 cm.

3. Dlaczego tak ważne jest zapewnienie dziecku uczęszczającego do szkoły odpowiedniego krzesła do biurka?

Wyjątkową uwagę przykłada się do dbałości o zdrowie kręgosłupa dzieci na podstawowym i średnim poziomie edukacji ze względu na ich najintensywniejszy wzrost organizmu w tym czasie. Wtedy zauważalny jest także największy przyrost kośćca. Co więcej, istnieje większa szansa, że zdrowe nawyki wypracowane w okresie dziecięcym utrzymają się także na etapie dorosłości, co zredukuje problemy związane z bólami kręgosłupa.

4. Kiedy warto wymienić krzesło dla dziecka do biurka?

Optymalny czas na wymianę biurka dla dziecka przypada najczęściej na 13 rok jego życia. Wiek ten przyjmuje się jako moment stania się dziecka nastolatkiem.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć