Jakie meble wybrać do szarej podłogi?

- Kategorie : Aktualności

Meble do szarej podłogi

Szare podłogi bardzo często stanowią element aranżacyjny nowoczesnych pomieszczeń kuchennych. Z ich wykorzystaniem niezwykle łatwo jest zachować estetykę wnętrza. Warto jednak wiedzieć, jakimi zasadami najlepiej kierować się podczas wyboru mebli do szarej podłogi. Opowiemy o nich w niniejszym artykule.

Szare panele w pokoju - jaki odcień szarości wybrać?

Przed wyborem docelowego odcienia szarości podłogi, warto samym początku uwzględnić uwarunkowania architektoniczne danego pomieszczenia. Jeśli pokój jest relatywnie niewielki, zaleca się wybór nieco jaśniejszych tonacji kolorystycznych. Niemniej jednak ostateczna decyzja będzie i powinna być zawsze zależna od preferencji i wizji przyszłego użytkownika mieszkania. Warto w tym przypadku także zaznaczyć, że mniej standardowe decyzje są doskonałym punktem wyjściowym dla kreacji miejsc awangardowych, a także tych z charakterem. Kreator chcący podjąć tego wyzwania powinien jednak cechować się ponadprzeciętnym zmysłem estetycznym w kontekście aranżacji wnętrz.

Podłoga w odcieniach szarości - jak z jej udziałem urządzić kuchnię lub salon?

Dostępność jej zróżnicowanych odcieni jest bowiem niemal nieograniczona, co daje wiele możliwości. Nie ulega wątpliwości, że poszczególne elementy wystroju wnętrza powinny się równoważyć. Warto w tym przypadku obrać strategię zachowania proporcji 60:30:10. Każdej z poszczególnych części mieszkania przypisuje się wówczas określoną tonację kolorystyczną. Dla przykładu 60% powierzchni lokalu, salonu bądź kuchni mogłoby zostać poświęcone barwom jasnym, 30% - barwom ciemnym i 10% barwom kontrastowym, nadającym akcentu całemu wnętrzu. Takie rozwiązanie jest zdecydowanie bezpieczne i najczęściej wybierane przed profesjonalnych aranżerów aranżacyjnych.

lawa stolik amina dymione

Szara podłoga w kuchni lub pokoju dziennym

Trzymając się zasady zachowania proporcji kolorystycznej wnętrza, przykładowy rozkład z udziałem szarej podłogi w kuchni mógłby wyglądać następująco:

  • 60 % - ściany w stonowanych kolorach. Katalogi wnętrz 2021 wskazują, że najczęściej wybieranym kolorem w tym przypadku jest złamana biel lub beż.

  • 30% - szara podłoga. Jej odcienie w poszczególnych projektach mogą się nieco różnić. Powinny być wówczas analogicznie równoważone z pozostałymi obszarami wnętrza.

  • 10% - dodatki o wybranej kolorystyce. Jeśli ostatecznym wynikiem pracy nad pomieszczeniem ma pozostać aranżacja minimalistyczna i nowoczesna, to dobrze jeśli trzecią częścią pozostaną elementy charakteryzujące się także stonowaną kolorystyką. Jakikolwiek wybór w tym przypadku nie powinien już zaszkodzić schludnej estetyce wnętrza - nawet dekoracje w kolorze złota, srebrna, czerni, brązu lub barw kontrastujących takich jak grafit, zieleń bądź żółć.

Jakie meble do szarej podłogi - biel po raz kolejny udowadnia swoją uniwersalność

Nie ulega wątpliwości, że najczęściej wybieranym kolorem mebli do szarych podłóg jest biel i różne jej wersje pochodne. Nie można zaprzeczyć słuszności tej tendencji. Białe meble będą doskonałym punktem wyjściowym dla nieco odważniejszej dekoracji stanowiącej o charakterze wnętrza. Kolejną korzyścią tego wyboru jest fakt, że w późniejszym czasie kuchnię z białymi meblami znacznie łatwiej będzie odświeżyć i zmodyfikować jej wystrój.

regał lumene

Salon w stylu industrialnym - jakie meble wybrać?

Szara podłoga jest elementem charakterystycznym dla aranżacji w stylu skandynawskim oraz industrialnym. Obecność szarych paneli o wzorze naturalnego drewna stanowi doskonałą bazę dla mebli zawierających elementy metalowe. Takie połączenie jest najpopularniejszym przepisem na niezwykle modne wnętrze ostatniej dekady. Jeśli ktoś marzy o industrialnej lub loftowej kreacji mieszkania z pewnością powinien rozważyć zakup kolekcji mebli Moreno dostępnej w sklepie internetowym Jumeble.pl. Jego dział obsługi klienta z przyjemnością odpowie ponadto na wszystkie pytania i wątpliwości względem sposobu zamówienia i dostawy produktów.

Nowoczesna kuchnia z aneksem w szarej kolorystyce

Duże przestrzenie salonu i kuchni z aneksem mają ogromny potencjał aranżacyjny. Pewność jego wykorzystania może zapewnić pokój dzienny w szarej kolorystyce. Aby uczynić go jeszcze bardziej wyjątkowym, można postawić na następujące elementy:

  • kominek - obecność kominka w klimatyczny sposób łamie relatywnie chłodny wyraz salonu z szarą podłogą,

  • dmuchane pufy - (alternatywa te wiązane) projekty inspiracyjne wnętrz wydają się sugerować, że tego typu element jest absolutnym must have nowoczesnej i modnej przestrzeni.

  • huśtawka - prawdopodobnie każdy z nas miał okazję widzieć niezwykle modną w ostatnich latach wiszącą lub stojącą huśtawkę w stylu BOHO. Nie ulega wątpliwości, że swoją obecnością wprowadza nastrój do każdego salonu i równoważy chłód szarej podłogi,

  • złote dodatki - szara podłoga to doskonały punkt wyjściowy dla kreacji w stylu glamour. Jej dopełnienie mogą stanowić wówczas złote lub srebrne dodatki, które zbudują dodatkowo luksusowe wrażenie względem wnętrza,

  • szklany stolik - żaden salon i pokój dzienny nie powinien zostać pozbawiony stolika kawowego. W przypadku szarej podłogi najlepiej sprawdzi się stolik szklany,

  • długowłosy dywan - jego zastosowanie również miałoby na celu wprowadzenie nieco ciepła do salonowego wnętrza.

Zobacz nasze meble!

FAQ - najczęściej zadawane pytania

1. Jakiego koloru meble pasują do szarej podłogi?

Nie ulega wątpliwości, że w przypadku pomieszczeń z szarymi podłogami najlepiej sprawdzają się meble w stonowanych kolorach. Inne kombinacje oczywiście są możliwe, jednak wymagają niezwykle dobrze przemyślanej strategii aranżacyjnej.

2. Dla jakich stylów aranżacyjnych typowe są szare podłogi?

Szare podłogi najczęściej spotykane są w przypadku stylów skandynawskich, minimalistycznych, loftowych, industrialnych, a także w stylu glamour. To sugeruje wniosek, że szare podłogi są poniekąd swojego rodzaju synonimem nowoczesności i mody.

3. O czym warto pamiętać, dobierając pozostałe elementy pomieszczenia do szarej podłogi?

Warto pamiętać przede wszystkim o tym, że szara podłoga stanowi element bazowy każdego wystroju wnętrza. Jakakolwiek decyzja w kontekście wyboru jej odcienia może mieć poważne i kosztowne skutki aranżacyjne. Zaleca się więc ostrożność w tym zakresie.

4. Jakie są zalety szarej podłogi?

Szarość podłogi jest niezwykle uniwersalna i stanowi doskonałe tło dla pozostałych elementów wnętrza. Z jej wykorzystaniem możliwe jest także wykreowanie zróżnicowanych stylów aranżacyjnych. Szara podłoga jest ponadto łatwa do utrzymania w czystości.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć